26 Temmuz 2012 Perşembe

Son 30

Düğüne son 1 ay kala tahmin edersiniz ki müthiş bir koşturmacanın içerisindeyim. Anlatıp paylaşmak istediğim onlarca şey varken yazmak için gücüm ve zamanım yok. Yaptığım, yarım bıraktığım ve planladığım işlerimi telefonumun fotoğraf galerisinden takip ediyorum:) Aksi takdirde kafamı toparlayıp hatırlayamıyorum.

Aklımdaki tüm detayları yepyeni postlarla paylaşıyor olacağım. Belki bu kız nerelerde, neler yapıyor dersiniz diye telefonumun fotoğraf galerisini sizinle de paylaşıyorum.

Son zamanlarda neler oluyor; 


Geçtiğimiz Cumartesi gelinlik provam için İstanbul'daydım, gitmişken Karaköy senin Şishane benim aydınlatmacı dolaştık sevgiliyle. Yukarıdakini beğendik, yemek masamızın üstüne almayı planlıyoruz.Geçen haftanın 2-3 akşamını Ikea'da geçirdik, yukarıdaki fotoğraf da o akşamlardan birine ait. Ikea'nın çekmeceleri dışında çekmecelere uymayan kaşıklıklardan edindim. Benim çekmeceme de uymadı lakin sevgili babacığım onu çekmece ölçülerine uygun hale getirtti. 


 Pazar günü çeyizim ve bilimum eşyamız eve taşındı. Hiç bir zaman klasikten yana olmadım ancak yepyeni parçaların yeni eve taşınması mevzusuna hep çok imrenmişimdir. Dolayısı ile tüm çeyizimin süslenmesi çok önemliydi. Tüm kutular tek tek beyaz kağıtla sarıldı, kurdelelendi ve nazar boncuğu da unutulmadı. Yaklaşık 30 kutunun yanısıra çeşitli ebatlardaki hurçlar için aynı işlemi yaptıktan sonra ailecek tükenmiştik:) Eve yerleşme haftası şenlikleri başlayacak olunca kalan son eksikler de giderilmeliydi. Ben tüm yıkanacakların kendi evimde yıkanıp, ütülenip yerleşmesini istedim. Hem evimizde kutu koli ve diğer tüm eşyalardan adım atacak yer olmadığından hem de tüm yükü günlerdir benim için koşturan anneme yüklemek istemediğimden. Bu yüzden gerekli ütü masası ve kurutma askısı da Esse'de beğenilmişken yarı fiyatına Koçtaş'tan edinildi. Bilginize.


240 uzunluğunda oldukça büyük bir masaya sahipken örtü bulmak pek kolay olmuyor. Ölçüler tutsa da fiyatlar gereksiz yere uçuyor. Çok içime sinen bir kaç model için gidip kumaş, püskül, güpür vs. seçmiştim. Can dostumun maharetli annesi de beğendiğim modelleri dikiverdi, yukarıdaki de onlardan birisi. 


Evde tek, büyük ve oldukça severek edinilmiş bir koltuğumuz var. Koskoca ve pahalı denilebilecek bir salon takımını edinmeye yetecek bir bütçeyi tek bir koltuğa vermişken yanına iki berjer edinmeye sevgiliyi ikna edene kadar yukarıdaki güzelliği galerimde saklayacağım gibi gözüküyor. 

Şimdilik evimize gelen ilk misafirlerimizi de paşabahçe bardağı tadında koltuğumuza yan yana dizerek ağırlayacağız::) 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder